Sadist Babanın Elinde Acı Çeken Bir Çocuk

Genie

Bu çocuğun adı sadece “Genie” olarak bilinir, çocuğun kimliğini gizli tutmak ve mahremiyetini korumak için kullanılan bir takma isimdir. Çünkü bu çocuk henüz yürümeye yeni başladığı sırada tek başına karanlık bir odaya kapatılarak hayatı söndürülmüştür.

Davası, Amerikan tarihindeki en acımasız toplumsal tecrit örneklerinden biriydi. Gerçekten yürekleri burkan bir hikaye idi..

Genie 1957 yılında doğdu, henüz 20 aylık iken babası Clark Wiley onun zihinsel engelli olduğunu düşünerek yatak odalarından birine kilitledi, bu oda evin arka tarafındaydı. Güneş ışığını ve komşuların bakışlarını engellemek için pencereleri alimünyim folyo ile kapattı. Odada sadece mobilyalar, tellerle çevrilmiş bir kafes ve lazımlık bulunuyordu.

Neredeyse 11 yıl boyunca sadist babasının ellerinde acı çekti. O artık vahşi bir çocuktu..

Paranoyak babası onu korkutmak ve sindirmek için her zaman elinde bir silah bulundururdu.

Genie 13 yaşına gelene kadar bu hal böyle devam etti, tarihler 4 Kasım 1970’i gösterdiğinde neredeyse kör olan annesi kocasını terk ettikten sonra California’da yetkililere başvurarak kızının durumu için yardım istedi. Güvenlik Güçleri ve bir Sosyal Hizmet Uzmanı eve gittiler, çocuğun durumu çok vahimdi, konuşamıyor, yerlerde bir hayvan gibi geziyordu. Sosyal Hizmet Uzmanı; Genie’nin sadece altı yaşında ve otistik olduğuna inanıyordu, ancak gerçek yaşı anlaşıldığında durumun ciddiyetini anlamıştı.

Soruşturma üzerine, kolluk kuvvetleri Genie’nin sekiz yaşındaki bir çocuğun fiziksel gelişimine sahip olduğunu ve sadece 59 kilo ağırlığında olduğunu tespit etti.

Genie 2

Yalnızlık ve hapis konularında uzman olan Jay Shurley, Genie’nin vakasını şimdiye kadar gördüğü en üzücü vaka olarak nitelendirdi. “Yalnızlık ve hapis en ağır cezadır, bu tür dramatik semptomlar 1 saat veya iki üç günde gelişir, bu çocuk yıllarca hapsedilmiş gerçekten çok üzücü” dedi.

Genie’nin hem annesi, hem de babası soruşturma kapsamında gözaltına alındı ve çocuk istismarı ile suçlandılar, ancak baba duruşmaya çıkmadan önce kendini vurarak öldürdü. İddiaya göre geride bıraktığı intihar notunda “Dünya Asla Anlamayacak” yazıyordu. Ölümüyle birlikte o evde yaşattığı sayısız dehşetler de sır olarak kendisiyle beraber gitti. 

Anne ise görülen Ceza Davası sonunda şiddet ve kötü muamele nedeniyle sesini çıkaramadığını, en sonunda evden kaçarak durumu yetkililere bildirdiğini söylemesi üzerine serbest bırakıldı.

Çoçuk ise bir grup terapist ve doktor tarafından tedavi altına alınmak üzere devlet korumasına alındı.

1970’lerin başında, Dr. David Rigler gözetiminde On dördüncü doğum günü Los Angeles’teki bir çocuk hastanesinde kutlandı, artık işaret dilini öğrenmişti.

1977’de, bir çocuk hastanesinde, koruyucu ebeveynlerinin onu kusma nedeniyle fiziksel olarak cezalandırdığı hakkında bilgiler alındı.. O andan beri, Genie’nin konuşması asla düzelmedi. 18 yaşına geldiğinde en kötü şey oldu: Annesiyle birlikte tekrar çocukluğundaki korku evine taşındı. Tabii ki, bu durum da işe yaramadı ve sonunda sisteme iade edildi.

Neredeyse on bir yılını yalnız başına karanlık bir odada geçiren o küçük kıza ne olduğunu kimse bilmiyor.

Updated: 14 Mart 2019 — 14:17

1 Comment

Add a Comment
  1. ilkkez okuyorum.dehset verici bir hikaye..emeğinize saglik

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir