Domuz Eti Yemenin Zararları

DİNİ SOHBET – DOMUZ ETİ YEMENİN ZARARLARI

Diğer Müslüman olmayanlar ve ateistler (Kafirler) ancak akıl, mantık ve bilim ile ikna edildiklerinde hemfikir olacaklar. Domuz eti yemek çok farklı hastalıklara sebep olacak kötü bir beslenme biçimidir.

Bir insan, yuvarlak kurt, tutam kurt, kancalı kurt vb. Gibi çeşitli helmintlere sahip olabilir … En tehlikeli olanlardan biri,  tapeworm adı verilen “Taenia Solium” dur. Bağırsaklarda barınır ve çok uzundur. Yumurtası yani yumurtaları, kan akışına girer ve vücudun hemen hemen tüm organlarına ulaşabilir. Beyine girerse hafıza kaybına neden olabilir. Kalbe girerse kalp krizine neden olabilir, göze girerse körlüğe neden olabilir, karaciğere girerse karaciğerde hasara neden olabilir. Vücudun hemen hemen tüm organlarına zarar verebilir.

Diğer tehlikeli helmintler Trichura Tichurasis. Domuz eti ile ilgili yaygın bir yanılgı, eğer iyi pişirilirse, bu yumurtaların ölmesidir. Amerika’da yapılan bir araştırma projesinde, Trichura Tichurasis’den muzdarip yirmi dört kişiden yirmi ikisinin domuz eti çok iyi pişirdiği tespit edildi. Bu, domuz eti içinde mevcut olan yumurtanın normal pişirme sıcaklığında ölmediğini gösterir.

DETAYDA PORK İLE KAYNAKLANAN HASTALIKLAR

Aşağıdaki listeler domuzda bulunan mikropları veya parazitleri ve bunların neden olduğu bazı hastalıkları göstermektedir. Bazılarının ölümcül olduğu kanıtlanırken, bu hastalıkların çoğu bulaşıcıdır. Bu, daha fazla bilim ilerledikçe daha fazla İslam’ın, ALLAH’ın dini olarak doğru bir şekilde gösterildiğini kanıtlar.

PARASİTİK (Kan Alma) HASTALIKLARI

a) TRICHINELLA SPIRATIS (Trichina solucanlar)

İnsan için en tehlikeli parazittir (Romatizma ve kas ağrısı). Enfekte olan kişiler hiçbir semptomun çok yavaş düzelmediğini, bazılarının kalıcı invalidlere indirgendiğini gösterdi. Kimse bu hastalığa karşı bağışıklık kazanamaz ve tedavisi yoktur.

b) TAENIA SOLIUM (Domuz kaseti kurdu)

Solucan, anemiye, ishale, aşırı depresyon melankolisine ve sindirim bozukluklarına yol açan kişinin yetersiz beslenmesine neden olur. Sisticercosis larva kan dolaşımına girer ve sonra vücudun bir veya daha fazla hayati organına yerleşir, örneğin: beyin, karaciğer, akciğer veya omurilik. Büyümekte ve kapsüllenmekte, etrafta sisteme baskı yaparak, tehlikeli hastalıklara (ishal, sindirim bozukluğu, anemi, kronik invalidasyon) neden olmaktadır.

c) YUVARLAK KELİMELER

Örnekler: Sindirim rahatsızlıklarına, apandisite, tıkanma sarılığına yol açabilen Ascaris.

d) HOOK WORMS

Örnekleri: Anemi, ödem, kalp yetmezliği veya gecikmiş büyüme (zihinsel ve fiziksel), tüberküloz, ishal ve tifoya yol açabilen ancylostomiasis. 

e) SCHITOSOMA JAPONICUM

Kanama, anemi ve diğer sendromlar; ova beyin veya omurilikte yerleşmiş ise, felç ve ölüm meydana gelebilir. 

f) PARAGOMİNLER WESTERMAINI

Akciğerlerin kanamasına neden olan istilası (hemoptizi önler) 

g) PACIOLEPSIS BUSKI

Sürekli ishale yol açan sindirim bozuklukları; genelleşmiş ödem 

h) CLONORCHIS SINENSIS

Chlonorchiasis-obstrüktif sarılık, karaciğer büyümesi 

i) METASTRONGYLUS APRI

Bronşite neden olur, akciğer apsesi 

j) GIGANTHORINCHUS GIGAS

Neden anemi ve sindirim bozuklukları. 

k) BALATITIDIUM COLI

Akut dizantere ve genel halsizliğe neden olur

BAKTERİ HASTALIKLARI

Tüberküloz Fusiformis necrofurus: iyileşmesi çok zor olan ayak çürümesine neden olur. 

Salmonella Cholera suis: koleraya neden Paratyphoid Bruceellosis: Akut, subut akut ve kronik. Kalıcı sakatlıklara yol açabilir. Domuz Erysipelas: erkekte Erysipelas neden olur.

VİRAL HASTALIKLAR

Küçük çiçek hastalığı: İnsan için bir enfeksiyon kaynağıdır. Japon B-ensefaliti: İnfluenza kaynağı İnfluenza, ayak ağzı hastalığı, yeni doğan bebeklerin gaz troititi. 

PROTOZOAN HASTALIKLARI

Toxo plasma goundii- Çok tehlikeli bir hastalıktır. Enfekte bir kadının yeni doğan bebeği doğumdan birkaç gün veya hafta sonra ölebilir. Ancak hayatta kalırsa, körlük veya sağırlık gelişebilir. Büyümüş karaciğer ve dalakla birlikte yetişkin kronik egzoz ateşi oluşabilir. Zatürree veya ölüme veya deliliğe yol açabilecek ünlü menenjit. Hasta da kör ve sağır olabilir. 

DİĞER HASTALIKLAR

Domuz eti eti sindirimi zordur ve kronik sindirim rahatsızlıklarına neden olabilir. Sivilceler, kaynar, kistler domuz eti yiyenlerde yaygındır. Bunlar domuz ve / veya domuz derisinde bulunan parazitler ve hastalıklardan bazıları ve kesinlikle çok daha fazlası var. Bu parazitleri öldürmenin hala bir yolu yoktur, dokularda, hiç kimse onları kovmanın bir yöntemini bulamamıştır, hatta hastalıklar için herhangi bir spesifik tedavi bile sağlamamıştır. 

Domuzlarda Yağlar

Domuz eti diğer etlerden daha fazla yağ içerir. Bu nedenle, domuz eti seven insanlar diğerlerinden daha şişmandır. Kolesterol kanlarında daha yüksektir, bu yüzden onları ateroskleroz kardiyovasküler kazalarına ve ani ölüme daha düz hale getirir. 

DOMUZ ÇOK PİS BİR HAYVANDIR

Domuz, dünyadaki en utanmaz hayvandır. Arkadaşlarını arkadaşı ile sevişmeye davet eden tek hayvandır. Amerika’da çoğu insan domuz tüketir. Dans partileri sonrası defalarca eşleri değişiyor; birçoğu “karımla yatar, ben de karınla ​​yatarım” der. Domuz yersen domuz gibi davranırsın. Amerika’nın çok gelişmiş ve sofistike olduğunu düşünüyoruz.  Island dergisindeki bir makaleye göre, bu eş takası yapma uygulaması Güney Asya’da yaygın bir uygulama haline gelmiştir. 

Domuz, dünyadaki en pis hayvanlardan biridir. Muck, dışkı ve kir üzerinde yaşar ve büyür.  Çöpçü bir hayvandır, yemediği hiç bir şey yoktur, modern tuvalet olmayan köylerde açık arazide yapılan dışkıları yediği bilinmektedir. 

Bazıları, Avustralya gibi gelişmiş ülkelerde domuzların çok temiz ve hijyenik koşullarda yetiştirildiğini iddia edebilir. Bu hijyen şartlarında bile domuzlar sties içinde tutulur. Onları temiz tutmak ne kadar zor olursa olsun, doğası gereği kirli. Kendilerinin yanı sıra komşularının dışkılarını da yiyorlar ve keyif alıyorlar. 

SONUÇ

Domuz yemek kesinlikle haramdır, domuz necis hayvandır, biz müslümanlar zaten domuz eti yemeyiz ama domuz etinin zararlarından bahsetmeden geçmek olmaz diye düşündüm.

Updated: 9 Mart 2019 — 22:18

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir