Dini İslam Dairesinde Yaşamak

Din-i İslam Hakkında İzahat

İslam dinini seçmek ve onu yaşamak, islamın gereklerini yerine getirmek son derece kolaydır. Bu makalede islam dinine geçmenin ne kadar kolay olduğunu ve dünyada yer alan 1.7 milyar müslümanın inancı hakkında kısa bir tur atıp islam inancı hakkındaki görüşlerimizi paylaşacağız inşallah.

İslam ve Müslümanlar

Arapçada “İslam” kelimesi boyun eğme anlamına gelir ve “Barış” anlamına gelen sözcükten türetilir. Bu nedenle gönül rahatlığına ulaşmak için ALLAH’ın buyruklarına tam bir teslimiyet gereklidir. “İslam” ALLAH’ın iradesine boyun eğmektir. İslam gerçek ve doğal bir dindir, hiç bozulmamıştır. Kur’an-ı Kerim hiç tahrifata uğramamıştır, bu din ALLAH’ın peygamberlerine ve elçilerine anlattığı aynı ebedi mesajdır. Zaten bütün peygamberlerin öğretilerine ve nasihatlerine baktığımızda ALLAH’ın bir ve ortağı olmadığını, ondan başka ilah olmadığını söylediklerini biliriz. Ancak önceki gelen peygamberlerin mesajları ve indirdikleri Kutsal Kitaplar, sahte din adamlarının, papazların kendi menfaatlerini korumak için değiştirilmiştir. Fakat İslam Dini ve Kur’an da böyle bir değişimden bahsetmek imkansızdır. “Müslüman” kelimesi, ırkı, milliyeti veya etnik kökeni ne olursa olsun ALLAH’ın isteklerine boyun eğen anlamına gelir. Bu nedenle ALLAH’ın buyruklarına boyun eğmeye rıza gösteren herhangi bir kişi müslüman olmaya hak kazanır.

Din-i İslamın Faydaları

Kişi, aracıya ihtiyaç duymadan, yalnızca kendisine ibadet ederek ALLAH ile kişisel ve doğrudan bir ilişki kurar . Kişi bu kişisel ilişkiyi hissediyor ve Tanrı’nın her şeyi bildiğini ve kendisine yardım etmek için orada olduğunu biliyor. • Kişi, ALLAH’ı ​​tanımak ve emirlerini yerine getirmek için yaşamının gerçek amacını gerçekleştirir. • Bir kişiye, yaşamı boyunca onu yönlendiren bir ışık verilir. İslam dini tüm durumlara cevap verir ve kişi hayatın her alanında atılacak doğru adımları her zaman bilir. • Kişi gerçek mutluluk, huzur ve iç huzur bulur. • İslam Dinine giren bir kişinin, önceki günahlarının tümü affedilir ve kişi yeni bir dindarlık ve doğruluk hayatına başlar. Ve bir Müslüman olarak, bundan sonra bir hata yaptığında, O’na içtenlikle tövbe edenlerin günahlarını bağışlayan her zaman ALLAH’a tövbe edebilir. İtiraf yapacak hiçbir aracı veya yaratılmış varlık yoktur. En büyük yarar, bir Müslüman’a ALLAH tarafından ebedi Cennetin vaad edilmesidir. Şüphesiz ki ALLAH C.C. mutlaka vaadini yerine getirir. Cennet ile kutsanmış olanlar, sonsuza dek mutluluk içinde yaşayacaklar, herhangi bir hastalık, acı veya üzüntü olmadan yaşayacaklar. ALLAH onlardan razı ve memnun olacak, Cennetin sakinleri arasında makamı en düşük bile olsa, bu dünyanınkinin on katı olacak ve istedikleri her şeye sahip olacaklar. Aslında, Cennette hiçbir gözün görmediği, kulağın hiç duymadığı ve hiçbir aklın asla düşünmediği zevkler vardır. Sadece manevi değil, fiziksel olarak da gerçek bir yaşam olacaktır. Bir kimsenin Müslüman olması son derece kolaydır, sadece Şehadet getirmesi gereklidir. Eşhedü En La İlahe İllallah ve Eşhedü Enne Muhammedün Abduhu ve Resuluh kelimesini kalb eli tasdik edip, dil ile söylemesi yeterlidir. Bu arapça kelimelerin anlamı şudur: Ben Şehadet ederim ki ALLAH’tan başka ilah yoktur, Muhammed onun kulu ve elçisidir.

Henüz İkna Olamadınız mı?

İslam, ALLAH’ın gerçek yolu olduğunu iddia ediyor. Bir dini diğer ideolojiler üzerinde geçerli kılan şey, doğruluğu için sunduğu kanıtlardır. Bu nedenle, bu kanıtlara bakmak, onları tartmak ve bilinçli bir karar almak gerekiyor. Kişinin çabalarında içten olması gerekir ve hepsinden önemlisi, kendisini doğru yola yönlendirmek için Yüce’nin yardımını ister.

Eğer bir kişi hala İslam’ın doğruluğuna ikna olmuyorsa, İslam’ın sunduğu kanıtlara daha fazla bakabilir. İslam, doğruluğuna dair çok büyük kanıtlar sunar ve tamamen sağduyuya hitap eden tek dindir.

İslam’ın sunduğu ispatların bazıları şunlardır: Kur’an’ın bilimsel delilleri, Muhammed Peygamber’in gerçekleştirdiği mucizeler ve daha önceki yazılara geldiği peygamberleri, daha sonra gelmek üzere gelen Kur’an-ı Kerim’de belirtilen önceden bildirilen olaylar; Kur’an böyle bir bölüm bile getirecek ve yaşamın tüm yönlerini kapsayan İslam’ın kanun ve öğretilerindeki ilahi bilgeliği sunacak.

Updated: 18 Şubat 2019 — 21:30

1 Comment

Add a Comment
  1. emeğinize saglik.islam dinimiz bukadar guzel anlatılamazdı sizin sayenizde ilmimize ilim kattınız. Allah cc razı olsun.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir