dini sohbetler yazılı

Etiketler dini sohbetler yazılı,islami sohbet
islami sohbet dini sohbetler yazılı
Kategori dini-sohbet
Hit 0
Yazar dinichat.net

dini sohbetler yazılı Hakkında Detaylar

Dini Sohbetler Grubumuzda Ehli Sünnet Hocaefendilerin Sohbetleri Paylaşılmaktadır,dini sohbetler yazılı,Hoş dini sohbetler yazılı Kadınlarla ilgili Dini Sohbetler yazılı Dini sohbet En Güzel Dini Sohbetler Sesli Dini Sohbet siteleri Dini sohbetler oku Dini Sohbetler Vaaz İlahi sohbet

 

Ey iman edenler! Kendi (din kardeş)lerinizden başkasını (dost ve) sırdaş edinmeyin. (Çünkü) Onlar size fesat (kötülük yapmak) da hiç kusur etmezler. Sizin meşakkatinizi (size sıkıntı verecek şeyleri) arzu ederler.

   Şüphesiz onların buğuz (kin ve düşmanlık)ları ağızlarından (çıkan sözlerinden) belli olmuştur. İçlerinde gizlemekte oldukları kinleri ise daha büyüktür. Muhakkak biz, size ayetlerimizi apaçık beyan ettik, eğer anlıyorsanız (düşmanlarınızla dostluk etmekten vazgeçin).”

 

   Ayet-i Kerimede geçen (Ya eyyühellezine amenü) deki: (Ya) harf-i nidadır, aynı zamanda dostun dosta olan tenbihidir. (ellezine amenü) ism-i mevsul ve sılasıdır. Dostun dostunun imanına şahitlik etmesidir.

 

   Mevla Teala, ayet-i celilede dostun dosta olan nidasıyla nida buyurdu. Dostun dostuna olan tenbihi ile tenbih buyurdu. Dostun, dostunun imanına şahitliği ile şahitlikte bulundu.Bu ne büyük bir nimettir.

   Rabbimiz bize dostluk nidasıyla nida buyuruyor, bizler ise gidiyor O’nun düşmanları olan kafirleri dost ediniyoruz. Halbuki dostluk muamelesi neyi gerektirir? Dost edindiğin kimsenin düşmanı ile dostluk etmemeyi gerektirir. devamı için ->>

 

   Mevla Teala, iman edenleri, kendine dost edindi. Fakat müslümanlar bu dostluğu muhafaza edemeyip kafir ile dostluk yaptıklarında, Allah-u Teala ceza olarak onları müslümanlara musallat eder. Bosna Hersek’te olduğu gibi. Boşnaklar sırplara kızlarını vermeğe, onlar gibi yaşamağa başlamışlardı.

Siz misiniz Mevlayı bırakıp onları dost edinen? Bakın şimdi ne kadar perişan durumdalar. Şuda var ki, Mevla Teala ateşe “Yakma!” buyursa yakmayacağı gibi, onların saldırmamalarını, vurmamalarını hükmetse, düşmanlık edemezler. Her şey Mevla Teala’nın kudret elindedir.

 

Nitekim Mevla Teala hadis-i kudside şöyle buyurmaktadır:

Ben Allah’m! Meliklerin melikiyim. Bütün meliklerin kalpleri ve perçemleri benim (kudret) elimdedir. Eğer kullar bana  itaat ederse, o melikleri onlara rahmet (acıyıcı) kılarım.

   Eğer kullar bana asi olurlarsa, o melikeleri onlara azab (vesilesi) kılarım (öyleyse) padişahları kötülemek ile meşgul olmayın, lakin bana tövbe edin (ta ki) onları sizin üzerinize merhamet edici kılayım.”

 

   Bir hadis-i şerifte de şöyle varittir:

Sünnetime sıkıca sarılmaya devam ettiğiniz müddetçe, düşmanınız üzerine galipsinizdir. Eğer sünnetimden (tatbik etmekten) çıkarsanız, Allah sizi korkutan birisini üzerinize musallat kılar. Bu korku kalplerinizden çıkmaz ta ki sünnetime (tatbik etmeye) dönünceye kadar.”

 

Bunları yazın ve ezberleyin, zira:

İlim okumak ile sayd olur (avlanır),

Yazmak ile o say da kaydolur

Hane-i dilde (kalpte) hıfz eyle ki,

Etmeye firar.”

 

   Dikkat ediyormusunuz? Resulullah’ın sünnetini yaşayıp başkalarına da yaşatma çabası içerisinde bulunanların, az dahi olsa artması sebebiyle müslümanlar dinlerini eskisine nazaran daha rahat icra edebiliyorlar.

   Geçmiş senelerde iki kişi Kur’an-ı Kerim ilmi tahsil etmek için bir araya gelemezdi. İslamiyetin yaşanması istenmiyordu. Bunun gibi bir tutum halen Rusya’da bulunan müslüman kardeşlerimize uygulanmaktadır. Orada namaz kılmak yasak, müslümanlığın icab ettirdiği her fiil yasak..

   Müslümanlar göz hapsine alınmış, namazlarını kıyam, rüku ile aşikar kılamıyorlar. Ancak müslümanlığın en büyük rüknu olan namzlarını terk etmiyorlar, ima ile kılıyorlar, yinede kılıyorlar. Bu durumun farkına varan ruslar anlıyorlar ki müslümanları islamiyetten ayıramayacaklar.

 

   Şu caminin halkı sünnet-i Resulullaha sımsıkı sarılıp, amel ettiğii takdirde, Allah’ın izniyle müslümanlar galiptir.

 

   Sure-i Muhammed’de Mevla Teala şöyle buyuruyor:

“Allah dileseydi, o kafirlerden (savaş yapmaksızın) intikamını alırdı. Fakat sizi birbirinizle imtihan etmek için  (size savaşı emrediyor). Allah yolunda öldürülenlere gelince, onların amellerini Allah boşa çıkarmaz.

  (Allah) onları hidayete erdirir ve hallerini güzelleştirir, onları (dünyada) kendilerine tanıtmış olduğu cennete koyar.

   Ey iman edenler! Eğer Alllah’a (dinine) yardım ederseniz, O’da size yardım eder (zafer verir) ve ayaklarınızı kaydırmaz.” (Ayet 4’den 5-7)

  

  Ayet-i celilelerinin manalarına vakıf olmak yüzbin sene Dolmabahçe sarayında yaşamaktan daha lezzetlidir.

YORUM YAP


Sıradaki sohbetler

 • Mynet islami Sohbet Mynet islami Sohbet Mynet islami Sohbet Bedava Dini Sohbet islami arkadaşlık sitesiden Bazen öyle anlar vardır ki o kadar kalabalıklar içerisinde kendinizi yalnız hissedersiniz kimsenin sizi tanımadığı ve uçsuz bucaksız yerlere gitmek istersiniz,işte yeni arayuz ile mynet chat odalari,Kapanan mynet sohbet odaları ile yeni döneme damgasını vuran, eski mynet sohbet hizmeti sitemizdedir. Mynet sohbet mobil cihazlardan giriş yapın
 • Geveze Sohbet Geveze Sohbet Dinichat.net sizlere Geveze sohbet odaları ücretsiz chat sohbet siteleri hizmeti sunar,mobil sohbet uygulaması Geveze bizim mekan chat siteleri, bedava üyeliksiz sohbet,gevezelik yapmak isteyenlere özel yaşli genc kiz dul evli bekar 7/24 Geveze.chat geveze sohbet odaları, geveze chat, geveze mobil sohbet, chat, bedava sohbet, canlı sohbet ve geveze arkadaş sitemiz açiktir
 • Dini sohbet yerleri Dini sohbet yerleri Dini sohbet yerleri,Dini sohbet odaları, kolay ve pratik giriş yapılabilen sohbet odaları arasında yer almaktadır. Bu odalara giriş yapmak için uygun bir internet bağlantısı ve cihaz yeterli olmaktadır. Eskiden sohbet odalarına bilgisayarlar üzerinden giriş yapılabilse de son zamanlarda mobil cihazlar üzerinden de hizmet verilmektedir. Web siteleri dışında sohbet sitelerinin sağlamış olduğu yazılım hizmetleri de bulunmaktadır
 • dini sohbet odaları dini sohbet odaları Dinichat.net sizlere islami sohbetler yaparak keyifli dakikalar geçirmenizi sağlamaktadır. islami chat sitemizde yeni arkadaşlıklar edinebilirsiniz.Dini sohbet odalarımız açılmıştır. Yeni nesil islami sohbet odaları dini konuların paylaşıldığı bir platformdur. Hemen islami sohbet odalarına katıl,Hem seviyeli hem de eğlenceli bir sohbet seçeneği sunan dini sohbet sitelerinde, dini sohbet odaları yer almaktadır
 • Mobilden Sohbet Mobilden Sohbet Sohbette sizlere o kadar da uzak değiliz aslında. Elinizdeki telefon ve bir tık kadar yakınız. Sizler halâ bizlere katılmadınız mı. O zaman daha fazla vakit kaybetmeden aramıza gelme vakti. Bizler buradayız ya sizler nerdesiniz.
 • Dini chat Dini chat İslami Sohbet Sitesi içinde Dini chat arayanlar için güzel bir sunum.. islami çet, islami chat odaları, islami chat siteleri, dini sohbet, dini chat, dini sohbet sitesine Hadi sizde katılın..
 • Dini Chat Artık Androirc de Dini Chat Artık Androirc de Bizim de sitemiz artık Androirc e uyumlu olarak sohbet hayatına devam ediyor. Web, mobil girişler derken sitemiz androirc ede uyumlu bir şekilde sohbet hayatına devam ediyor. Android uyumlu telefonlardan play storede bulunan ve bizleri de kolayca bu uygulamayı indirip kurulumu yapıldıktan sonra sizler de bizlerin yanımıza gelip sohbetimize katılabilirsiniz. Sizlerin bizlere ulaşması için teknolojinin her imkanını kullanıp sizlerin kullanımına sunuyoruz.
 • islami sohbet odaları islami sohbet odaları dinichat.net sizlere islami sohbetler yapma imkani sunarak keyifli dakikalar geçirmenizi sağlamaktadır,islami sohbet odaları,islami çet, islami chat odaları, islami chat siteleri, dini sohbet, dini chat, dini sohbet sitesi, islami evlilik sitesi, islami seviyeli sohbet adresi
 • Sohbette Adımız Var Sohbette Adımız Var Kulaktan kulağa dolaşan bir isim olmaya devam etmekteyiz. Sohbet diye söylendiğinde ilk akla gelen isim olmaya devam ediyoruz. Biz sohbet siteleri,irc sohbet sitesi,dini sohbet odaları,türk sohbet odaları,İslami sohbet odaları,aşk sohbet,sevgi sohbet,geveze sohbet odası, bizbize sohbet, arkadaş sohbet siteleri olmak olmaz üzere her şekilde alanımızda ilerlemeye devam ediyoruz. Kulaktan kulağa iyi olarak konuşulmak işimize verdiğimiz ciddiyetin sonucudur. Ücretsiz olarak sizlere hizmet verdik vermeye de devam edeceğiz.
 • Kanal7 Sohbet Odaları Kanal7 Sohbet Odaları İslami Sohbet Odaları sizlere Kanal7 Sohbet hizmeti sunan Kanal7 Chat Odaları ile Müslüman,Kanal7 Sohbet kanalları sitesi 7/24 kesintisiz islami chat yapabileceğiniz en etkili dini bilgi paylaşım sitesidir, Kanal 7 Chat odaları sitesi.